آراد برندینگ
خانه / آجر سفال تیغه / خرید آجر سفال تیغه ای با قیمت ارزان

خرید آجر سفال تیغه ای با قیمت ارزان

اگر قصد خرید آجر سفال تیغه ای با قیمت ارزان را دارید، باید به سراغ مراکز پخش و تویع عمده ان در سرتاسر کشور بروید. برای آشنایی با آجر سفال تیغه ای و کاربردهای ان با ما همراه باشید.

خرید آجر سفال تیغه ای

راه های مختلفی برای خرید اجر های سفالی تیغه ای وجود دارد. از جمله این راه ها مراجعه مستقیم به کارخانجات سازنده و تولید کننده این محصولات در سراسر کشور است. این مراکز اجر سفال تیغه ای با حجم بالا و گسترده تولید میکنند و به شکل عمده به نمایندگان توزیع و پخش می فروشند.
راه دیگر رفتن به مراکز و شرکت های پخش انواع مصالح و اجر سفال در هر استان است. این مراکز نیز اجر سفال تیغه ای به صورت کلی و یا جزئی به مشتریان ارائه مینمایند. همچنین می توانید به فروشگاه های مصالح فروشی نیز مراجعه نمایید.
و سریع ترین و اسان ترین راه خرید اجر سفال تیغه ای، استفاده از وب سایت های انلاین فروش این محصول در فضای مجازی است. به این ترتیب می توانید این محصول را به شکل غیر حضوری و انلاین، از داخل خانه خود، از هر جای این کشور که هستید به راحتی خریداری نمایید و سپس درب منزل خود تحول بگیرید.

آجر سفال تیغه ای

قیمت آجر سفال تیغه ای

برای اطلاع از اخرین و به روز ترین قیمت اجر های سفال تیغه ای، به سایت های فروش انلاین ان در فضای مجازی مراجعه نمایید. در این وب سایت ها اخرین اخبار و اطلاعات و جدید ترین قیمت های بازار در اختیار شما قرار می گیرد. همچنین می توانید با مراکز فروش این محصولات نیز تماس حاصل نمایید.

مرایا و معایت استقاده از آجر سفال تیغه ای

چیدن دیوار ها با استفاده از اجر های سفال تیغه ای چند مزیت و عیب دارد. مزیت این روش سبک بودن این نوع مصالح نسبت به انواع دیگر، راحتی کار و استفاده، دسترسی اسان به آن و خصوصیت عایقی این اجر هاست. عیب این روش هم شکنندگی این نوع از اجرها، هدر رفت در زمان جابه جایی و عدم باربری و مقاومت بالای انها، غیر قابل استفاده بودن برای نصب بارهایی که روی انها قرار می گیرد، مثل کابینت ها و … است.

آجر سفال تیغه ای

مدل های مختلف آجر

 • آجر فشاری: در مرحله زیر کاری ها و سفت کاری ساختمان ها از ان استفاده می شود. برای تیغه چینی، دیوار حمال و طاق ضربی مناسب می باشد.
 • آجر سفالی: به توجه به شکل و ابعاد ان در نقاط مختلف ساختمان استفاده می شود. این اجرها میزان جذب آب خیلی کمی دارند، به همین دلیل برای دیوار چینی و قرار گرفتن خوب ملات در انها، مدل سوراخ دار اجر سفالی ساتفاده می شود.
 • آجر قزاقی: سفید رنگ است و در نما به کار می رود. اولین بار روس ها برای ساختن قزاق خانه از انها در ایران استفاده کردند.
 • آجرهای قدیمی : شامل اجرهای نظامی، ختایی، تخت، شکری و … است.
 • آجر لعابی: اجرهاییهستند که روی انها لعاب به کار رفته. این اجرها در برابر عوامل فرسایش، هوا، نفوذ اب و مواد شیمیایی مقاومت بیشتری دارند.
 • آجر نسوز: از خاک های نسوز ساخته می شوند و در دمای زیادی پخته می گردند. مقاومت خیلی زیادی در مقابل اتش و حرارت دارند.
 • آجر سیمانی: از شن و سیمان و ماسه ساخته می شود.
 • آجر ماسه آهکی: از آهک و ماسه سیلیسی ساخته می شود.

اجر سفال تیغه ای

در گذشته دیوارها و سقف ساختمان با اجرهای معمولی و توکار ساخته می شد. اما وزن این اجرها زیاد بود و توانایی تحمل وزن خیلی زیاد ساختمان های چند طبقه را نداشت. امروزه دیوارهای این ساختمان ها با اسکلت بتنی و تیغه های سفالی که جدا کننده دیوارهای داخلی و خارجی هستند ساخته می شوند.
دیوارهای نازک، دیوارهای اطراف پله ها، دیوارهای اطراف آسانسور ها و … که ساختمان اصلی دیوارهای بتنی را از سایر دیوارها جدا میکند از این تیغه ها ساخته می شود.این تیغه ها باعث می شود که فضای کمتری برای ساخت دیوار صرف شود.
مرغوبیت این تیغه های سفالی به جنس مواد اولیه، خاک استفاده شده و روش ساخت و پخت ان بستگی دارد. هر چقدر که میزان استفاده از خاک رس در داخل تیغه سفالی بیشتر باشد، مرغوبیت ان بیشتر می شود. اما یان خاک باعث می شود سطح سفال صیقلی نباشد. برای صیقلی کردن سفال از خاک ماسه ای در ان استفاده می گردد.

آجر سفال تیغه ای

دلایل استفاده از اجر سفال تیغه ای

 • هزینه استفاده از انها نسبت به اجرهای قدیمی تا شصت درصد کاهش می یابد.
 • به عنوان یک عایق صوتی و حرارتی مناسب عمل می کند.
 • در هر اب و هوایی قابل استفاده است و شوره و کپک نمی زند.
 • میزان فضای اشغالی ان نسبت به اجرهای قدیمی کمتر است.
 • باعث سبک سازی ساختمان می شود.

مزیت استفاده از اجر سفال در نما

استفاده از اجر در نمای داخلی و خارجی ساختمان ها به دلیل رنگ های گرم و متنوع آن که در طیف های گوناگون از زرد، قرمز و تا مشکی متغیر است، باعث می شود که یک محیط گرم، دلپذیر و صمیم بوجود بیاید. امروزه از اجر سفال در نمای ساختمان های مسکونی و اداری و … بسیار استفاده می شود.
کاربرد اجر در شهرهای مدرن و شلوغ امروزی، حس ارامش و بازگشت به گذشته را تداعی می کند. اجر یکی از مصالح قدیمی ایران است و استفاده از ان باعث بوجود امدن حالت نوستالژیک و قدیمی و سنتی می شود. همچنین این مصالح یاد اور خانه های روستایی است و زیبایی و سادگی ان به انسان ارامش می دهد.
دیوار و نمای اجری ساختمان ها با تمام دکوراسیون ها سازگار هستند، چه دکوراسیون داخلی سنتی باشد و چه مدرن، می توان ان را به راحتی با دیوار اجری تلفیق کرد.
در حال حاضر، بیشتر افراد تمایل به استفاده از سنگها، سرامیک ها، رنگ و کاغذ های دیواری برای پوشش دیوارها و دکوراسیون خانه خود هستند. اما استفاده کردن از اجر می تواند یک نمای خاص به ساختمان ببخشد.
رنگ های متنوع و متفاوت اجرها، به دلیل خاک ها و مواد معدنی موجود در ان و نیز نوع پخت انها در کوره است و از هیچ رنگ شیمیایی در انها استفاده نمی شود. به همین دلیل رنگ آجرها کاملا ثابت و پایدار است و با گذشت زمان، برف و باران، شرایط اب و هوایی مختلف و تابش نور افتاب، رنگ انها هیچ تغییری نمی کند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
مهندس قبادی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09184064940
شماره پشتیبانی: 09105813817
شماره تلگرام: 09184064940
پست الکترونیکی: rahman.ghobadi1397@gmail.com
آراد برندینگ